OBŘÍ SLALOM - HLINSKO 22.2.2015

LYŽAŘSKÝ POHÁR VYSOČINY - Sjezdovka v Hlinsku přivítala v neděli 22. 2.  2015 závodníky na prvním závodu v obřím slalomu. Také náš oddíl u toho nemohl chybět a vyrazili jsme v sestavě: Šálková Vendula, Kotrč Adam, Mikolášková Anna, Aldorf Ondřej, Štěpánek Radek a Mikolášek Jan. Jako obvykle nás přivítalo krásné zázemí a známá sjezdovka s výrazným zlomem v horní části. Všichni jeli skvěle a za jejich výsledky a bojovnost jim všem gratulujeme. Smůla se bohužel v neděli nalepila na Ondru Aldorfa. Jeho velká motivace na dobrý výsledek však způsobila pád na trati a na Ondru tak zbylo 26. místo. Nepohlídal si kritické místo na zlomu sjezdovky a ve vysoké rychlosti se nevešel do další branky, neboť se značným záklonem a na vnitřní lyži nedokázal zatočit.

Šálková Vendula - předžactvo - 12. místo
Kotrč Adam - mladší žactvo - 9. místo
Mikolášková Anna - dospělí - 2. místo
Mikolášek Jan - dospělí - 1. místo
Štěpánek Radek - dospělí - 9. místo
Aldorf Ondřej - dospělí - 26. místo

Výsledková listina Lyžařský pohár Vysočiny zde , Alpský pohár Vysočiny zde
Fotografie zde

VII.ročník Memoriálu Pepy Šlaka

Ve čtvrtek 19.2.2014 proběhl na sjezdovce Křemešník již VII.ročník Memoriálu "Pepy" Šlaka, pořádaný Ski klubem Pelhřimov ve spolupráci s DDM Pelhřimov a za přispění generálního sponzora VZP. Závodu v obřím slalomu se zúčastnily všechny pelhřimovské základní školy, Gymnázium OA Pelhřimov a ZŠ Počátky. Na perfektně připraveném svahu se zúčastnilo více jak 80 závodníků ve třech kategoriích rozdělených na chlapce a dívky (lyže, snowboard). Vyhlášeno byly vždy šest prvních závodníků, kteří si odnesli zajímavé ceny.

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde.

Fotografie ze závodu zde.

OBŘÍM SLALOMEM V HLINSKU ODSTARTUJE KRAJSKÝ PŘEBOR VE SJEZDOVÉM LYŽOVÁNÍ

Krajská soutěž mladých lyžařů začíná závodem na sjezdovce v Hlinsku. Po vydařeném minulém ročníku i v letošní sezoně budeme netrpělivé očekávat výsledky našeho závodního A-družstva do kterého byli zařazeni: Aldorf Ondřej,  Kotrč Adam, Kotrčová Barbora, Mikolášková Anna, Mikolášek Jan, Pech Lukáš, Pechová Krystýna, Šálková Vendulka, Škoda Tomáš, Štěpánek Radek, Tomcová Veronika, Tomec Tomáš.

Propozice závodu zde.

Soutěžní řád seriálu s termíny všech závodů zde.

VII.ročník Memoriálu "Pepy" Šlaka

Ve čtvrtek 19.2.2015 se na sjezdovce Křemešník uskuteční již sedmý ročník Memoriálu "Pepy" Šlaka a obřím slalomu žáků. K vidění bude i závod snowboardistů. Start závodu je v 10hod.  Závod se uskuteční ve čtyřech lyžařských a dvou snowboardových kategoriích.

Podrobnější informace naleznete zde.

Zveme všechny příznivce sjezového lyžování na svah, aby závodníkům vytvořili tu pravou sportovní atmosféru.

Informace pro sezónu 2015

V letošním roce jsme pro členy Ski klubu připravili:

- Od soboty 10.1.2015 je možnost využít volného lyžování na sjezdovce Křemešník. Sjezdovka bude v čase od 7:30 do 9:00 vyhrazena pouze pro členy Ski klubu. Je nutné prokázat se členskou průkazkou. Volné lyžování lze využít každou sobotu až do prvního týdne v březnu (konkrétní konec bude upřesněn podle sněhových podmínek a zájmu členů).

- Od středy 14.1.2015 začne výuka v lyžařské škole. Stejně jako v loňském roce bude každou středu v týdnu - začátek v 18:00 a konec 20:00. V tomto čase bude svah vyhrazen pouze pro školu a nebude tak možné volné lyžovaní. Ukončení lyžařské školy je předběžně plánováno na první týden v březnu (konkrétní konec bude upřesněn podle sněhových podmínek a zájmu členů).

- Cena 400 bodového skipasu pro dospělého je 500,-Kč včetně zálohy, kterou si po vrácení skipasu vyzvednete na pokladně vleku. Cena pro děti (do 125cm) a seniory je 450,- včetně zálohy.
Od pondělí 5.1.2015 bude možné skipas zakoupit v prodejně Velkoobchod papírem p.Mikolášek (za soudem), každý den od 7:00 do 15:00h.