Sněhové zpravodajství

Aktuality

Víkend LPV 2014/2015

   O víkendu 13.9.-14.9.2014 bude zahájen letošní ročník Lyžařského poháru Vysočiny 2014/2015. Úvodní běh se uskuteční v sobotu 13.září 2014 v Kožichovicích a v neděli 14.9.2014 pak bude LPV pokračovat suchým slalomem na Jalovci.

Podrobnosti k závodům:
XXII. ročník Běhu Matyáše Žďárského sobota 13.září 2014
XI. ročník Suchý slalom Jalovec neděle 14.září 2014 

Cyklovýlet - vinařská oblast Pálava - Hustopeče

  Blíží se termín cyklistického výletu na Moravu - vinařská oblast Pálava (26.9.-28.9.2014). Kromě sportovního zážitku se nám podařilo ve spolupráci s místním vinařství připravit další zážitek - ochutnávku vín a prohlídku sklepa a vinic.

  V pátek večer po příjezdu bude v hotelu připravena ochůtnávka různých druhů vín s možností jejich zakoupení.  V sobotu bude součásti trasy prohlídka sklepa v Rakvicích (s výkladem a malou ochutnávkou) a večer po návratu je připravena prohlídka vinic s výkladem a ochutnávkou hroznů.

  Doufáme, že se vám bude tento "doplňkový" program líbit.

Kalendář podzimních závodů APV a LPV 2014/15

So 13.9.2014 - Běh Matyáše Žďárského - Kožichovice - SK SHS Třebíč
Ne 14.9.2014 - Suchý slalom - Jalovec - SK SKI Třebíč
Ne 28.9.2014 - Suchý slalom - Hlinsko - SKI klub Hlinsko
So 4.10.2014 - Běh města Pelhřimova - Pelhřimov - SKI klub Pelhřimov
Ne 5.10.2013 - Suchý slalom - Velké Meziříčí - SKI klub Velké Meziříčí

Připravujeme cyklovýlety!!

   Na konec června jsme připravili ceklovýlet do Českého ráje - autokemp Košťálov a na podzim cyklovýlet na Moravu - okolí Hustopečí:

ČESKÝ RÁJ: POZOR! CHATKY JSOU JIŽ OBSAZENY!
Místo:         Autokemp – koupaliště Košťálov okres Semily
Termín:       27.6. – 29.6.2014  (pátek-neděle)
Ubytování:  Autokemp Košťálov       http://www.kostalov.cz/koupaliste/
                  Chatky nebo vlastní stany – chatky po pěti místech
Cena:          Chatka 350,-Kč/den  + 30,-Kč osoba/den (děti 6-15let 15,-Kč)
                  Stan 50,-Kč/den + 30,-Kč osoba/den (děti 6-15let 15,-Kč)
                  Automobil 50,- Kč/den 
Doprava:    vlastní
Odjezd:      od sportovní haly 27.6. v 15:30hod společný, případně odjezd individuální a sraz na místě 
Stravování: vlastní
Program:    výlety na kole po okolí společné nebo individuální (Trosky, hrad Kost, Malá Skála, Hrubá skála, Turnov,                                 Rovensko pod Troskami apod.)
Lůžkoviny:   vlastní nebo spacák nebo na místě 50,-Kč/osoba
Poznámka:   členům Ski klubu bude hrazeno ubytování (cena za chatku nebo stan – ne za osoby)

MORAVA - HUSTOPEČE:
Místo
:        Hustopeče na Moravě
Termín:      26.9. – 27.9.2014  (pátek-neděle)
Ubytování:  Hotel Růženy   http://hotel-ruzeny.hotel.cz/  
                  dvou a třílůžkové pokoje s příslušenstvím 
Cena:         400 Kč osoba/den včetně snídaně
Doprava:    vlastní
Odjezd:      od sportovní haly 26.9. v 16:00hod společný, případně odjezd individuální a sraz na místě 
Stravování: vlastní (kromě snídaní) nebo přímo v hotelu
Program:    výlety na kole po okolí společné nebo individuální 
Přihlášky:   co nejdříve na michal.mirsky@seznam.cz je potřeba zarezervovat místa na ubytování 

PRÁCE S MLÁDEŽÍ PŘINÁŠÍ ZÁJEM I ÚSPĚCHY

Obří slalomy na Šacberku a Fajtově kopci

 Lyžařský pohár Vysočiny pokračoval v sobotu 1. 3. 2014 na sjezdovce Šacberk u Jihlavy a v neděli 2. 3. 2014 na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí. I přes nepříznivé podmínky pro lyžování se podařilo v obou dnech odjet kvalitní závody. Pořadatelé sobotního závodu – HB Ski team i nedělního závodu Ski klub Velké Meziříčí připravili pro závodníky skvělé tratě. Na start každého závodu se postavilo cca 250 závodníků. Velkým posunem naší práce je účast a výsledky závodníků Ski klubu Pelhřimov. V sobotním závodě startovalo 12 závodníků a nedělním 14 závodníků Ski klubu Pelhřimov. Všem za jejich jízdu patří uznání, neboť předvedli skvělé výkony. Především naši závodníci mladších kategorií, kteří se postavili na trať těchto závodů vůbec poprvé, se dobře uvedli. Doufejme, že dobré výsledky pomohou dále zvyšovat jejich motivaci k vítězství. 

Kategorie:
PŘÍPRAVKA DÍVKY: Šálková Vendulka na Šacberku obsadila 26. místo. Velice odhodlaně se postavila na trať, z jejích očí na startu byl vidět zájem o tuto disciplínu. Díky úpravě tratě byl podklad velmi tvrdý, což jí úplně nesedlo. Za svoji odvahu a odhodlání bojovat si zaslouží gratulaci.
PŘÍPRAVKA CHLAPCI: Horníček Matouš na Šacberku obsadil 32. místo, ve Velkém Meziříčí 27. místo. V nedělním závodě bylo vidět značné zlepšení jeho jízdy.
PŘEDŽACTVO CHLAPCI: Kotrč Adam na Šacberku obsadil 6. místo, ve Velkém Meziříčí 7. místo. V porovnání s minulou sezónou udělal Adam obrovský výkonnostní vzestup. Jeho jízda nepostrádala dravost. Jen drobné chyby ho stojí ztrátu medaile. V sobotu mu na medaili chybělo 0,64 sekundy.Tomec Tomáš na Šacberku obsadil 11. místo. Také pravděpodobně bude patřit k oporám týmu. Ztráta 2,74 sec. na bronzovou medaili je pěkným příslibem do budoucna.
MLADŠÍ ŽACTVO CHLAPCI: Škoda Tomáš na Fajtově kopci 4. místo. Fanta Daniel na Fajtově kopci 8. místo. Oba předvedli skvělou jízdu, která slavila úspěch. Navíc musíme upozornit, že mají v kategorii vyzrálé závodníky, mezi kterými dělají svými výkony pěkné dusno. Tomáš Škoda sahal po medaili, na kterou mu chybělo 0,61 sec.
STARŠÍ ŽACTVO DÍVKY: Mikolášková Anna na Šacberku 2. místo, ve Velkém Meziříčí 2. místo. Zlato jí v sobotu uniklo o 0,12 sec. Anna je oporou našeho týmu a příkladem pro mladší kategorie, které se od ní rádi učí.Tomcová Veronika na Šacberku 9. místo. Naše usměvavá závodnice, jejíž výkony jsou vynikající. Její ztráta na 1. místo ve své kategorii ji zařazuje mezi TOP 10.
STARŠÍ ŽACTVO CHLAPCI: Aldorf Ondřej ve Velkém Meziříčí 5. místo. Jeho zlepšující se výkony jsou pozoruhodné. Ondřeje předjeli pouze závodníci, kteří byli nominování na Olympiádu dětí a mládeže. Držíme Ondrovi palce. Doufejme, že zanedlouho bude díky svým výkonům k těmto nejlepším závodníkům také patřit. 
KATEGORIE ŽENY: Kotrčová Barbora na Šacberu 17. místo, ve Velkém Meziříčí 15. místo. Barča je prvním rokem v kategorii žen a zde to nemá vůbec jednoduché. Za své výkony a odhodlání se zlepšovat, zaslouží gratulaci.
KATEGORIE MUŽI: Mikolášek Jan na Šacberku 2. místo, Velké Meziříčí 5. místo.Štěpánek Radek na Šacberku 21. místo, Velké Meziříčí 10. místo. Oba patří také k oporám našeho týmu, jsou to všestranní sportovci a svým přístupem k reprezentaci klubu jsou velkým vzorem pro ostatní závodníky.

FOTO 

Syndikovat obsah