Sněhové zpravodajství

Aktuality

Obří slalom v Hlinsku!

V neděli 23.2.2014 odstartoval první závod Lyžařského poháru Vysočiny.  

Sportovního klání v Hlinsku se zúčastnilo na více jak 250 závodníků. Na trať perfektně upravené sjezdovky pro obří slalom, se zrádným zlomem uprostřed, vyrazili za krásného prosluněného dne i závodníci Skiklubu Pelhřimov. Ve velké konkurenci závodníků nejen z Vysočiny, se naši zástupci neztratili a dali o sobě patřičně vědět. 

Předžactvo:   Adam Kotrč s  pádem 23. místo,
Mladší žáci:    Daniel Fanta rovněž s pádem  13.místo,
Starší žáci:     Ondřej Aldorf 6. místo, 
Starší žákyně: Anička Mikolášková 3. místo, 
Dospělí:         Jan Mikolášek 1. místo, Radek Štěpánek 13. místo

Foto

Výsledky

Alpský pohár vysočiny

LYŽAŘSKÝ POHÁR VYSOČINY 2014

První závod poháru Vysočiny se uskuteční  23.2.2014 v Hlinsku.

Propozice zde.

 Přihlášky:  Ski klub PE do 20.2.2014 do 12.00 na e- mail: danapetraskova@tiscali.cz

VI.ročník Memoriálu 'Pepy' Šlaka

   Ve čtvrtek 6.2.2014 proběhl na sjezdovce Křemešník již VI.ročník Memoriálu "Pepy" Šlaka, pořádaný Ski klubem Pelhřimov. Závodu v obřím slalomu se zúčastnily všechny pelhřimovské základní školy, Gymnázium Pelhřimov a ZŠ Za Branou Pacov. Letos poprvé se kromě lyžařů závodu zúčastnily i snowboardisté.

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde.

Fotogalirie

VI.ročník Memoriálu 'Pepy' Šlaka

  Ve čtvrtek 6.2.2014 se na sjezdovce Křemešník uskuteční již šestý ročník Memoriálu "Pepy" Šlaka a obřím slalomu žáků. Letos poprvé bude k vidění i závod snowboardistů. Start závodu je v 10hod.  Závod se uskuteční ve čtyřech lyžařských a dvou snowboardových kategoriích. 

Podrobnější informace naleznete zde.

Zveme všechny příznivce sjezového lyžování na svah, aby závodníkům vytvořili tu pravou sportovní atmosféru.

HRY VI. ZIMNÍ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE

Vysočina žije Olympiádou dětí a mládeže.

  Také junioři a juniorky si zažijí olympiádu se vším všudy. HRY VI. ZIMNÍ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE ČR hostí ve dnech 19.–24. 1. 2014 Kraj Vysočina. Náš kraj je vůbec poprvé v historii těchto her pořadatelem zimního zápolení mladých sportovců. Olympiády se účastní nejlepší sportovci a sportovkyně ze všech 14-ti krajů ČR, kteří si svá místa v reprezentačních družstvech svých krajů museli vybojovat a přesvědčit svými výkony. Olympiáda je vypsána pro kategorie mladších a starších žáků a žákyň. Bude se soutěžit v 10-ti disciplínách. Hry odstartuje zahajovací ceremoniál na zimním stadionu Kotlina v Havlíčkově Brodě dne 19. 1. 2013 od 14.00 hod. Zde také vzplane olympijský oheň.  

  V alpských disciplínách se představí reprezentační družstvo našeho kraje, které tvoří 12 závodníků. Je potěšením, že náš oddíl kromě zájmového lyžování podporuje a vychovává mladé závodníky. ANNA MIKOLÁŠKOVÁ, členka našeho oddílu, byla na základě své výkonnosti  zařazena do reprezentačního družstva Kraje Vysočina. Alpské lyžování má na Olympiádě na programu:

Pondělí  20. 1. 2014      slalom
Úterý    21. 1. 2014      paralelní slalom
Středa  22. 1. 2014      paralelní slalom družstev

 Vzhledem k současným sněhovým podmínkám je alpské lyžování přesunuto na sjezdovku Šacberk u Jihlavy. Na veškerá sportoviště je vstup diváků zdarma. Držme pěsti všem sportovcům z Vysočiny, aby vybojovali co nejvíce olympijských kovů.

 Prezentace – sportovní areály -   zde 

Syndikovat obsah