Vážení přátelé nejen zimních sportů. Pro nadcházející sezónu Ski klub Pelhřimov připravil několik (již tradičních) akcí:

- jednodenní autobusový zájezd do Rakouska
 - Memoriál Pepy Šlaka pro žáky základních škol
 - víkendové testování lyží Lusti (zapůjčení lyží zdarma)
 - čtyřdenní lyžování v italském středisku Vyl di Fiemme

Kromě těchto akcí bychom rádi zorganizovali výlet do běžeckých stop, kde vše záleží na aktuálních sněhových podmínkách.

Sledujte stránky Ski klubu, kde budou postupně zveřejňovány podrobnosti k jednotlivm akcím případně i další akce.

Val di Fiemme 16.-20.3.2013

Závěrečný zájezd Ski klubu Pelhřimov proběhl v termínu 16.3.-20.3.2013. Stejně jako v loňském roce jsme navštívili oblíbenou lyžařskou oblast Val di Fiemme v Itálii. V této oblasti se nachází několik středisek. My jsme navštívili tři z nich - Cermis, Latemar a Moena. Počasí bylo tentokrát značně proměnlivé - od zatažené oblohy, pře příval nového sněho (prašanu) až po nádherné slunečné počasí s typicky italsky modrou oblohou.

Ubytováni jsme byli v aparthotelu Des Alpes (městečko Cavalese) v pokojích po čtyřech lidem. Pokoje byly pěkně vybaveny a hotel poskytoval mnoho možností relaxace po celodenním lyžování (bazén, saunu, stolní tenis, kulečník, fotbálek ap.).

Chtěli bychom tímto poděkovat všem účastníkům za bezproblémový průběh zájezdu a také našemu řidiči p.Jonášovi, který pro nás zajišťuje perfektní dopravu a zázemí v autobuse. Věříme, že se všem zájezd líbil a pojedou s námi i v dalším roce.

Několik fotografií ZDE.

ŽÁKOVSKÝ LYŽAŘSKÝ ZÁVOD V OBŘÍM SLALOMU „MEMORIÁL PEPY ŠLAKA“

Skvěle připravená sjezdovka na Křemešníku a krásné počasí přivítalo v úterý 6. 2. 2013 celkem 66 dětí šestých, sedmých, osmých a devátých tříd základních škol a jejich doprovod. Úderem desáté hodiny odstartoval první závodník již V. ročníku Lyžařského závodu v obřím slalomu, který pořádal Ski klub Pelhřimov za výrazné podpory stálých partnerů: Domova dětí a mládeže Pelhřimov, Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR a Města Pelhřimova. Tento závod se jede na počest známého pelhřimovského kantora, nadšence a propagátora lyžování v Pelhřimově – Josefa Šlaka.

Celou akci také podpořil svou přítomností starosta města Pelhřimova pan Leopold Bambula, který závod zahájil. Pak již vše bylo na samotných závodnících, aby předvedli, zda jsou dobrými nástupci lyžařů, které v minulosti vychoval Josef Šlak.

Předvedenými výkony se neměli za co stydět, neboť se všichni s tratí obřího slalomu bez problémů „poprali“ a tím jasně vzkázali, že lyžování v Pelhřimově má svoji tradici.

Děkujeme tímto základním školám, které účastí svých žáků v tomto závodě podpořili celou akci a dále manželům Vaňkovým, kteří se starají o sjezdovku na Křemešníku a připravili nám dobré zázemí.

Fotografie k nahlédnutí zde.
Výsledková listina zde

LYŽAŘSKÝ POHÁR VYSOČINY 2012/2013

Průběžné výsledky závodníků před obřím slalomem na Šacberku a finálovým závodem v Novém Městě na Moravě k nahlédnutí  zde.

ALPSKÉ DISCIPLÍNY

Mistrovské tituly Kraje Vysočina ve slalomu speciál a obřím slalomu putují do Pelhřimova

Ski areál Karlov pod Pradědem byl ve dnech 1.–3.února 2013 dějištěm Územního klasifikačního závodu žactva v alpských disciplínách. Na programu byl slalom speciál a obří slalom. Závod byl vypsán zároveň jako Mistrovství Moravskoslezského kraje, Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina v obou  těchto disciplínách. Sjezdovka homologovaná také pro mezinárodní závody FIS (převýšení 150m, délka 650m) přivítala nejlepší závodníky z krajů. Z Vysočiny se na start postavilo celkem 9 závodníků. Barvy našeho Ski klubu se vydala do Karlova hájit v kategorii starších žákyň Anna Mikolášková, která se také po skvělých jízdách v obou dnech stala přebornicí Kraje Vysočina v obou disciplínách. Druhé místo ve slalomu speciál i obřím slalomu obsadila Tamara Dušovská a pro bronz si dojela Denisa Vošmerová, obě ze Ski klubu Velké Meziříčí.