Sněhové zpravodajství

Nejnovější alba

Celkem: 18 alb, 450 fotografií.Zobrazit fotografie

OBŘÍ SLALOM - HLINSKO 22. 2. 2015

LYŽAŘSKÝ POHÁR VYSOČINY - Sjezdovka v Hlinsku přivítala v neděli 22. 2.  2015 závodníky na prvním závodu v obřím slalomu. Také náš oddíl u toho nemohl chybět a vyrazili jsme v sestavě: Šálková Vendula, Kotrč Adam, Mikolášková Anna, Aldorf Ondřej, Štěpánek Radek a Mikolášek Jan. Jako obvykle nás přivítalo krásné zázemí a známá sjezdovka s výrazným zlomem v horní části. Všichni jeli skvěle a za jejich výsledky a bojovnost jim všem gratulujeme. Smůla se bohužel v neděli nalepila na Ondru Aldorfa. Jeho velká motivace na dobrý výsledek však způsobila pád na trati a na Ondru tak zbylo 26. místo. Nepohlídal si kritické místo na zlomu sjezdovky a ve vysoké rychlosti se nevešel do další branky, neboť se značným záklonem a na vnitřní lyži nedokázal zatočit.

VII.ročník Memoriálu Pepy Šlaka

Ve čtvrtek 19.2.2014 proběhl na sjezdovce Křemešník již VII.ročník Memoriálu "Pepy" Šlaka, pořádaný Ski klubem Pelhřimov ve spolupráci s DDM Pelhřimov a za přispění generálního sponzora VZP. Závodu v obřím slalomu se zúčastnily všechny pelhřimovské základní školy, Gymnázium OA Pelhřimov a ZŠ Počátky. Na perfektně připraveném svahu se zúčastnilo více jak 80 závodníků ve třech kategoriích rozdělených na chlapce a dívky (lyže, snowboard). Vyhlášeno byly vždy šest prvních závodníků, kteří si odnesli zajímavé ceny.

BĚH MĚSTA PELHŘIMOVA LYŽAŘSKÝ POHÁR VYSOČINY 2014/15

V sobotu 4. října 2014 se uskutečnil již IV. ročník Běhu města Pelhřimova. Na start se postavilo celkem 153 závodníků v různých věkových kategoriích. Protože je tento běh zařazen do seriálu závodů Lyžařského a Alpského poháru Vysočiny, na startu se sešli sportovci nejen z Pelhřimova, ale především z lyžařských klubů kraje Vysočina.

PRÁCE S MLÁDEŽÍ PŘINÁŠÍ ZÁJEM I ÚSPĚCHY!

Lyžařský pohár Vysočiny pokračoval v sobotu 1. 3. 2014 na sjezdovce Šacberk u Jihlavy a v neděli 2. 3. 2014 na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí. I přes nepříznivé podmínky pro lyžování se podařilo v obou dnech odjet kvalitní závody. Pořadatelé sobotního závodu – HB Ski team i nedělního závodu Ski klub Velké Meziříčí připravili pro závodníky skvělé tratě. Na start každého závodu se postavilo cca 250 závodníků. Velkým posunem naší práce je účast a výsledky závodníků Ski klubu Pelhřimov. V sobotním závodě startovalo 12 závodníků a nedělním 14 závodníků Ski klubu Pelhřimov. Všem za jejich jízdu patří uznání, neboť předvedli skvělé výkony. Především naši závodníci mladších kategorií, kteří se postavili na trať těchto závodů vůbec poprvé, se dobře uvedli. Doufejme, že dobré výsledky pomohou dále zvyšovat jejich motivaci k vítězství.

LPV Hlinsko 23.2.2014

Sportovního klání v Hlinsku se zúčastnilo na více jak 250 závodníků. Na trať perfektně upravené sjezdovky pro obří slalom, se zrádným zlomem uprostřed, vyrazili za krásného prosluněného dne i závodníci Skiklubu Pelhřimov. Ve velké konkurenci závodníků nejen z Vysočiny, se naši zástupci neztratili a dali o sobě patřičně vědět.

ALPSKÉ DISCIPLÍNY - Příprava Pitztal 2013

Anna Mikolášková a Petr Velíšek strávili společně týden na ledovci Pitztal. Naplánovány byly tréninky obřího slalomu a slalomu. Nadmořská výška 3200m prověřila jejich fyzickou kondici, kterou se snažili nabrat v letních měsících. Počasí se vydařilo. Měřené časy při tréninkových jízdách naznačovaly, že oba naši reprezentanti udělali ve svých výkonech značný posun.

BĚH MĚSTA PELHŘIMOVA - Lyžařský pohár Vysočiny 2013/14

Ski klub Pelhřimov uspořádal 21.9.2013 Veřejný BĚH MĚSTA PELHŘIMOVA - Lyžařský pohár Vysočiny 2013/14. Běh se uskutečnil v městských sadech v areálu domova pro seniory. V kategoriích dospělých se poběží o pohár VZP a pohár starosty města Pelhřimov.

Val di Fiemme 16.-20.3.2013

Soustředění členů Ski klubu v italském středisku Val di Fiemme