Sněhové zpravodajství

Nejnovější alba

Celkem: 18 alb, 450 fotografií.Zobrazit fotografie

V.ročník Memoriálu Pepy Šlaka

Skvěle připravená sjezdovka na Křemešníku a krásné počasí přivítalo v úterý 6. 2. 2013 celkem 66 dětí šestých, sedmých, osmých a devátých tříd základních škol a jejich doprovod. Úderem desáté hodiny odstartoval první závodník již V. ročníku Lyžařského závodu v obřím slalomu, který pořádal Ski klub Pelhřimov za výrazné podpory stálých partnerů: Domova dětí a mládeže Pelhřimov, Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR a Města Pelhřimova. Tento závod se jede na počest známého pelhřimovského kantora, nadšence a propagátora lyžování v Pelhřimově – Josefa Šlaka.

Alpské disciplíny 2012/2013

Lyžařská sezóna 2012/2013 - Alpské disciplíny

Ohlédnutí za sezónou 2011–2012!

Vedle rekreačního lyžování, kterému se věnuje široká základna našich členů, stojí také úspěchy našich mladých sportovců. V uplynulé sezóně se podařily výjezdy do zahraničí, které jsme pro rekreační lyžaře a to nejen z našeho klubu pořádali, ale vydařenou sezónu zaznamenali také naši sportovci. Reprezentanti našeho klubu se účastnili nejen krajských závodů ve sjezdovém a běžeckém lyžování, ale také si svými výkony jasně řekli o zařazení do reprezentačního družstva Kraje Vysočina pro účast v republikových závodech v alpských disciplínách. Alpské disciplíny v žákovských kategoriích zahrnují závody ve slalomu speciál, obřím slalomu a super G. V zimní sezóně 2011–2012 naším hlavním cílem byla reprezentace klubu a města Pelhřimova v krajských závodech, zejména v seriálu závodů Lyžařského poháru Vysočiny.

IV. ročník Memoriálu "Pepy" Šlaka

Ve čtvrtek 8.3.2012 uspořádal Skiklub Pelhřimov ve spolupráci s DDM Pelřimov a VZP již čtvrtý ročník Memoriálu "Pepy" Šlaka v obřím slalomu. Sjezdovka na Křemešníku hostila závodníky ze všech čtyřech základních škol v Pelhřimově, Gymnázia Pelhřimov a nově i závodníky z ZŠ MŠ Vyskytná. Závodů se zúčastnilo celkem 57 startujících ve čtyřech kategoriích (6.-7.třída děvčata a chlapci, 8.-9.třída děvčata a chlapci). Startovalo se ve dvou kolech a zvítězil závodník s nejlepším součtem časů z obou kol. Počasí na sjezdovce bylo i v tuto pozdní dobu typicky zimní, včetně dopoledního sněžení. Kvalitního sněhu byl dostatek a tak byly podmínky na trati pro všechny účastníky stejná. Závody zahájil starosta města Pelhřimov pan Leopold Bambula. Oceněno bylo prvních pět závodníků v každé kategorii. Ceny pro vítěze připravil Ski klub Pelhřimov a VZP. Vítěz každé kategorie navíc obdržel i pěkný pohár. Novinkou letošních závodů bylo losování dvou poukazů na konzumaci v restauraci U Hradeb (vylosována byla jedna dívka a jeden chlapec). Kromě vlastních závodů si účastníci užili i volné lyžování na sjezdovce.

HRY V. ZIMNÍ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE ČR

Ostrava, Bílá, Frenštát pod Radhoštěm a Pustevny přivítají celkem 1300 mladých sportovců do 16 let, jejich trenéry a vedoucí výprav. Sportovci se utkají v jedenácti sportovních disciplínách. Letošní olympiádu odstartuje v neděli 29. 1. v 15. hodin v ostravské ČEZ Aréně zahajovací ceremoniál. Vlajkonošem Kraje Vysočina bude Dagmar Švubová, která získala stříbro na ZOH 1984 v Sarajevu. Odchovankyně našeho oddílu a reprezentantka Pelhřimova Anna Mikolášková byla zařazena do reprezentačního družstva Kraje Vysočina. Celá výprava sjezdových lyžařů, kteří budou soutěžit v alpských disciplínách, již „balí kufry“ a v sobotu 28. 1. nabírá směr Bílá v Beskydech. Příprava členky našeho oddílu začala již v srpnu a pokračovala od října tréninky na rakouských ledovcích. Při měřených tréninkových jízdách dosahovala Anna slibných časů. Nyní však podle doposud absolvovaných závodů se její forma „jakoby“ vytratila. Doufejme, že si ji pečlivě schovává na Olympiádu. Držíme všem sportovcům z Vysočiny palce, protože mají těžkou pozici, rádi by obhájili bronz z minulé Olympiády v hodnocení krajů.

Běh města Pelhřimova - LPV 2.10.2011

V neděli 2.10.2011 za krásného počasí proběhl v městských sadech Běh města Palhřimova. Závody byly vypsány jak pro příchozí (veřejná část běhu) a zároveň jako součást Lyžařského poháru Vysočiny. Závodníci byli rozděleni do sedmi kategorií (v každné z nich zvlášť chlapci a dívky). Celkem se běhu zúčastnilo 140 běžců (70 v kategotii příchozích a 70 jako součást LPV). V hlavních kategoriiích dospělých byl předán pohár VZP pro ženy a pohár starosty města Pelhřimov pro muže.